Nejen materiální pomoc můžete poslat přes Textilní banku…..

Pro potřeby obyvatel zasažených obcí jsme zřídili transparentní účet, kam můžete posílat jakoukoliv finanční částku, kterou podpoříte místní.

Transparentní účet

 

Zde si, se souhlasem obdarovaných, dovolíme prezentovat námi podpořené osoby a doufáme, že finanční částka, kterou od nás obdrželi, jim pomůže v obnovení domov.

 

Paní Michaela je matka samoživitelka, která se svým tříletým dítětem žila v domečku po babičce. Ničivé tornádo jí vzalo střechu a poničilo vnitřní prostory domu. Dům nebyl pojištěný a i přes to, že je značně poškozený, není určen k demolici.

Pan Jiří a jeho rodina mají dům v nejpostiženější oblasti, v Hruškách. Tornádo jim vzalo střechu, zničilo celé podpkorví i interiér domu. Nepoškozené jsou prakticky jen obvodové zdi domu.

Mladá rodina pana Michala se ocitla v extrémně tíživé situaci. Tornádo jim zdemolovalo celý dům, který před katastrofou prošel rekonstrukcí. Situaci komplikuje ještě blížící se porod Michalovy manželky.

Pan Miroslav z Moravské Nové Vsi se nastěhoval do své novostavby v březnu tohoto roku. Tornádo jim vzalo střechu, poničilo fasádu, kompletní interiér. Zachovaná zůstala pouze toaleta. PLatí hypotéku a jejich situace není vůbec dobrá.

Nepojištěný dům pana Radima bude pravděpodobně určen k demolici. Popraskané a promáčené stropy, zničené dětské pokojíčky, to vše je pozůstakem ničivého tronáda. Pětičlená rodina tak přišla během jediného okmažiku o domov i veškerý majtek.

Paní Romana žije sama a její dům, je stejně jako mnoho dalších, nepojištěný. Aktuálně je dům určen k demolici.

 

I nadále přijímáme materiální pomoc na sběrném místě ve Svitavách (nám. Míru 47/71) a v Radiměř (č. p. 178). Potřeba je stále hlavně stavební materiál a ruční nářadí.

Všem dárcům ze srdce děkujeme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.